25 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu znów zagości teatr. Tematem tegorocznej 3. edycji Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej będą „Igraszki literacko-teatralne”.

Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z wieloma instytucjami i środowiskami organizuje Sosnowiecką Jesień Teatralną. Tematem tegorocznej 3. edycji Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej będą „Igraszki literacko-teatralne”.

Projekt powstał przy współudziale Teatru Zagłębia, Muzeum w Sosnowcu, Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu, Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, Fundacji „Dr Clown” i innych.

Kilkutygodniowy projekt, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”, zapewni imprezy w różnorodny sposób promujące teatr, bibliotekę i literaturę wśród dzieci i młodzieży.

Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdą się m.in.: wystawa „Wielka literatura w Teatrze Zagłębia”, rodzinne warsztaty literacko-teatralne, wykład „Teatr w poezji i poezja w teatrze”, konkurs na małą formę teatralną „Teatr żywi się słowem”, spotkanie z aktorem teatru lalkowego, organizowany w centrum miasta happening „Zgadnij, kim jestem” z udziałem aktorów odtwarzających znane literackie postaci oraz wiele innych zajęć, warsztatów i konkursów, które w atrakcyjny dla młodego czytelnika sposób będą służyć jego edukacji czytelniczej i teatralnej, a także rozbudzeniu potrzeby korzystania z dóbr oraz oferty instytucji kultury.

Ponadto, na uczestników przygotowano m.in.: warsztaty dramaturgiczne dla młodzieży, zabawy literacko-teatralne dla dzieci, warsztaty plastyczne dla dzieci oraz imprezę dla chorych dzieci w Centrum Pediatrycznym im. Jana Pawła II w Sosnowcu.

Sosnowiecka Jesień teatralna potrwa do 12 października. Całość zwieńczy uroczysta gala, podczas której nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursów, a młodzi widzowie zobaczą spektakl „Kopciuszek z innym zakończeniem”.