Sosnowieccy policjanci zebrali pieniądze na zakup środków ochrony osobistej oraz opatrunkowych dla ukraińskich policjantów. Mundurowi z Sosnowca zebrali ok. 4500 złotych.

Polscy policjanci na co dzień koordynują akcje przygraniczne w związku z napływającą falą uchodźców wojennych z Ukrainy. Tym razem postanowili wesprzeć swoich ukraińskich kolegów finansowo organizując zbiórkę.

Tym razem sosnowieccy policjanci postanowili wesprzeć nie tylko ukraińskich cywilów, ale również swoich kolegów służących w ukraińskiej Policji. Postanowili włączyć się w zbiórkę środków finansowych Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, który organizuje akcję pozyskania pieniędzy z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej oraz opatrunkowych dla ukraińskich policjantów. Sosnowieccy policjanci zebrali na ten cel blisko 4500 złotych.

Środki przeznaczone na wsparcie pochodzą z ich własnych pieniędzy. Zostały wpłacone na konto zbiórki tak, by jak najszybciej potrzebne wyposażenie i środki trafiły do potrzebujących wsparcia ukraińskich funkcjonariuszy.