Bon żłobkowy. Pod takim hasłem od nowego roku Sosnowiec będzie przekazywał wsparcie finansowe do pobytu dzieci w niepublicznych żłobkach. Zmieni się również sposób przekazywania pieniędzy.

Dotychczas dotacja wypłacana była tylko tym niepublicznym żłobkom, które zostały wybrane w konkursie ofert, a wsparcie trafiało bezpośrednio na konto placówki. Takie rozwiązanie pozwalało na współfinansowanie kwotą 500 zł miesięcznie pobytu dla ok. 600 dzieci. W skali roku to 3,6 mln zł.

Sosnowiec wprowadza bon żłobkowy

Od nowego roku kwota zostanie zwiększona do prawie 4,6 mln zł, co pozwoli dofinansowanie pobytu nawet 766 dzieci. Dotacja wypłacana będzie na podstawie wniosku rodzica, zgodnie z przedstawionym potwierdzeniem dokonania opłaty za żłobek za dany miesiąc.

– To oznacza, że rodzice nie muszą martwić się i szukać niepublicznej placówki, która w konkursie otrzymała dofinansowanie. Można powiedzieć, że teraz dotacja będzie „szła” za dzieckiem – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Warto przypomnieć, że od 2015 roku w Sosnowcu było 240 miejsc w oddziałach żłobka miejskiego. Już na początku 2022 roku miejsc będzie prawie 600.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowe rondo. Skorzystają także uczniowie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 pomysłów na sfinansowanie wkładu własnego przy kredycie hipotecznym