W najbliższą sobotę 10 grudnia w sosnowieckiej Muzie odbędzie się koncert z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

13 grudnia 1981 roku na terenie naszego kraju wprowadzono stan wojenny. W okresie tym zginęło kilkudziesięciu Polaków, a 10 tysięcy zostało internowanych.

W tym roku przypada 35. rocznica tych wydarzeń. Stolica Zagłębia Dąbrowskiego pamięta o tym tragicznym w skutkach zdarzeniu. W nocy z 12 na 13 grudnia o północy przy rondzie Solidarności w Niwce odbędą się oficjalne uroczystości.

Kilka dni wcześniej, bo już 10 grudnia, w sosnowieckiej Muzie odbędzie się specjalny koncert „Sosnowiec pamięta”. Wystąpią takie gwiazdy, jak Kobranocka, Sztywny Pal Azji czy Róże Europy.

To jednak nie koniec. Przed koncertem, w okolicach Muzy, będzie można spotkać grupy rekonstrukcyjne przebrane w stroje z tamtej epoki.

– Będziemy przypominać te czarne dni w historii naszego miasta i całego kraju. Prócz grup rekonstrukcyjnych, na ulicach nie zabraknie też pojazdów z tamtych czasów. Spotkamy też m.in. milicjantów i żołnierzy – mówi nam Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Początek koncertu o godz. 18.00. Będzie on rejestrowany przez TVP. W telewizji zobaczymy go najprawdopodobniej 21 grudnia o godz. 20.00 w TVP Katowice.