Od 28 września do 1 października w Czeladzi rządzić będą seniorzy. Burmistrz Zbigniew Szaleniec przekaże najstarszym mieszkańcom klucz do bram miasta, a następnie rozpoczną się „Senioralia 2019”.

W sobotę, 28 września o godzinie 11.15 spod gmachu Urzędu Miejskiego w kierunku Starego Miasta wyruszy tradycyjny „Marsz Parasoli”. Na scenie usytuowanej na czeladzkim rynku wystąpią m.in. zespół muzyczno-wokalny „Orfeusz”, grupa tańca liniowego „Optymistki”, Julia Jurczak i Karolina Kubasik. Będzie można wziąć udział w warsztatach szycia, skorzystać z bezpłatnego czipowania psów, czy też wyruszyć na przejażdżkę Czeladzkim Pociągiem Senioralnym, a w ramach akcji „Ryneczek Zdrowia” skorzystać z bezpłatnych badań, wielu porad i konsultacji medycznych.

W niedzielę, 29 września, w Parku Harcerskim „Kamionka” za Urzędem Miasta rozegrana zostanie gra terenowa „Graj – zwiedzaj – wygrywaj!”, a następnie podziwiać można będzie pokaz iluzji „Magia wieczorową porą”.

Z kolei w poniedziałek, 30 września, będzie się można poczuć jak w prawdziwym kasynie. Dom Pomocy Społecznej „Senior” zaprasza na „Casyno Royal w DPS”. W programie m.in. ruletka, gry karciane, bingo, dart, kręgle multimedialne i strzelnica.

Ostatniego dnia, 1 października, w Muzeum Saturn organizuje warsztaty plastyczne „Rama”. Tego samego dnia w Kopalni Kultury odbędzie się impreza pod hasłem „Na czeladzką nutę… wesele, weselisko”, w ramach której zaplanowano: poczęstunek weselny, gry i zabawy taneczne oraz konkurs na najciekawsze przyśpiewki weselne. Po zakończeniu „weseliska” seniorzy oddadzą klucze do bram miasta burmistrzowi.