Centrum Handlowe Plejada w Sosnowcu poszerza swoją ofertę rozrywkową i artystyczną. We współpracy z Teatrem Zagłębia przygotowano projekt „Scena w Plejadzie”.

Projekt „Scena w Plejadzie” opiera się na dwóch filarach. Z jednej strony to cykl spektaklów Teatru Zagłębia organizowanych na terenie centrum handlowego. Z drugiej strony to wyjątkowe miejsce, gdzie społeczność lokalna oraz klienci będą mogli obejrzeć spektakle, wysłuchać koncertu czy też spotkać się z lokalnym bohaterem.

Sosnowiec, to drugie miasto w Polsce, które w galerii handlowej ma teatr. Mieszkańcy nie będą już mieli dylematu czy wybrać się do centrum handlowego czy do teatru. Wkrótce będzie można to połączyć. Widownia jest bardzo kameralna ponieważ ma jedynie 50 miejsc. Jest też prawie 130 metrów kwadratowych powierzchni. Układ widowni można dowolnie modyfikować.

Scena w Plejadzie - fot. mat. pras.
Scena w Plejadzie – fot. mat. pras.

Scena w Plejadzie to idealne miejsce na kameralne koncerty akustyczne, małe spektakle czy też spotkania ze znanymi osobistościami. Na większe spektakle przewidziano przestrzeń znajdującą się w nowym skrzydle Plejady Sosnowiec. Tam były zazwyczaj organizowane różnego typu koncerty oraz finały konkursów i loterii.

Premierowym przedstawieniem w ramach Sceny w Plejadzie będzie „Republika Marzeń”. Jest to unikalny spektakl, w którym to nie widz przychodzi do teatru, ale teatr do widza. Podczas każdego spektaklu konstruowany będzie Wielki Wzmacniacz Marzeń, do którego działania potrzebne będzie wspólne śpiewanie piosenek, odgrywanie scenek i dobra energia.

Przedstawienie obędzie się we specjalnie wydzielonej strefie znajdującej się na terenie Centrum Handlowego Plejada Sosnowiec. Jak podkreślają organizatorzy, dla publiczności zostanie zorganizowana widownia wraz z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Spektakl odbędzie się 30 lipca o godzinie 16:00. Wstęp jest bezpłatny. Kolejną sztukę zaplanowano w sierpniu.