W minioną sobotę, 12 maja, w centrum handlowym Plejada w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja akcji „Farmaceuta dla Pacjenta”, organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.

W sobotę, 12 maja, członkowie sosnowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zorganizowali kolejną z akcji profilaktycznych „Farmaceuta dla Pacjenta”. Tym razem bezpłatne badania odbyły się w centrum handlowym Plejada.

Bezpłatne badania w ramach akcji „Farmaceuta dla Pacjenta” - fot. mat. pras.
Bezpłatne badania w ramach akcji „Farmaceuta dla Pacjenta” – fot. mat. pras.

Każdy chętny miał możliwość skorzystać z porad studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą oraz poddać się kontrolnym pomiarom m.in. ciśnienia tętniczego krwi i procentowego składu masy ciała.

– Z okazji zbliżającego się „Dnia bez Papierosa” istniała również możliwość przeprowadzenia badania poziomu stężenia procentowego karboksyhemoglobiny w wydychanym powietrzu, który świadczy o stopniu narażenia na tlenek węgla w bezpośrednim otoczeniu pacjenta – powiedział Rafał Sochacki, wiceprzewodniczący sosnowieckiego oddziału PTSF.

Bezpłatne badania w ramach akcji „Farmaceuta dla Pacjenta” - fot. mat. pras.
Bezpłatne badania w ramach akcji „Farmaceuta dla Pacjenta” – fot. mat. pras.

Dla zainteresowanych dostępny był również kącik porad dermokosmetycznych, prowadzony przez studentkę kosmetologii, a dla najmłodszych szereg zabaw i atrakcji.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Sosnowca i okolic. – Udało się przebadać prawie 100 osób – dodał Rafał Sochacki.

Wydarzenie pod patronatem Tygodnika Twoje Zagłębie

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here