Wszyscy mieszkańcy Sosnowca mieli okazję wziąć udział w nowej akcji promocyjnej stolicy Zagłębia – loterii Samochód za PIT – rozlicz podatek w Sosnowcu, w której do wygrania były atrakcyjne nagrody. Zwycięzca nagrody głównej w środę, 9 sierpnia odebrał kluczyki do auta.

„Samochód za PIT. Rozlicz podatek w Sosnowcu” to loteria z nagrodami, w której udział mógł wziąć każdy płacący swoje podatki w Sosnowcu.

– W loterii mogły wziąć udział wszystkie osoby, które w zeznaniu podatkowym złożonym w 2017 roku wskazały Sosnowiec, jako miejsce zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego, tj. na 31 grudnia 2016 roku – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Loteria to jeden ze sposobów miasta na przyciągnięcie nowych, ale i zatrzymanie obecnych mieszkańców miasta, pozytywnie przyczyniając się do trendów demograficznych oraz pokazując, że warto płacić podatki właśnie w Sosnowcu.

– Akcja cieszyła się ogromną popularnością. Aż 5048 sosnowiczan, w tym 4641 elektronicznie oraz 407 fizycznie poprzez wrzucenie formularza do głosowania do urny znajdującej się w gmachu głównym Urzędu Miejskiego, wzięło udział w loterii. Co warte podkreślenia udział w loterii wzięło 280 osób, które po raz pierwszy rozliczyły się w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym – powiedział prezydent Sosnowca.

Nagrodą główną w loterii był samochód osobowy fiat Panda. Ponadto przewidziano nagrody dodatkowe, takie jak: rowery czy sprzęt elektroniczne. Losowanie zwycięzców miało miejsce na głównej scenie w Parku Sieleckim podczas Dni Sosnowca.

Szczęśliwym posiadaczem nagrody głównej, Fiata Pandy, został Krzysztof Krupa, który w środę, 9 sierpnia oficjalnie odebrał kluczyki do auta. – Jestem bardzo szczęśliwy, nie spodziewałam się, że uda mi się wygrać – powiedział nam szczęśliwy zwycięzca. – Już planuję pierwszą podróż – dodał.

Loteria prowadzona była przy współpracy z Urzędem Skarbowym w Sosnowcu. Jej koszt to ok. 46 tys. złotych. Z podatków do budżetu miasta trafiło ponad 800 tys. złotych.