Ruszyły prace przy budowie pumptracka, realizowanego w ramach 7. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Tor rowerowy ma powstać do końca listopada 2020 roku.

Pumptrack, czyli tor do jazdy na rowerze, powstanie na terenie skweru zlokalizowanego przy parkingokładce oraz hali widowisko-sportowej przy ul. Grunwaldzkiej i Królowej Jadwigi w Jaworznie.

Powierzchnia toru wraz ze skarpami wynosić będzie ok. 1200-1500 m2. Długość toru to 160 m, a jego powierzchnia to 777 m2. Tor ma łączyć jazdę jednośladem i wszechstronny trening, który wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję.

Pumptrack dla Jaworzna - fot. Facebook
Pumptrack dla Jaworzna – fot. Facebook

Wykonawcą zadania jest firma Velo Projekt z Białystoku, która za kwotę 398 000,00 zł realizuje zadanie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Prace mają potrwać do końca listopada 2020 roku.

To drugie zadanie wyłonione do realizacji w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego w puli 2,2 mln zł na 2020 rok. Równolegle realizowane jest zadanie główne dotyczące budowy chodników w dzielnicach Jaworzna.