echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W marcu w Dąbrowie Górniczej ruszy pierwsza edycja programu „Lokal na start”, w ramach którego początkujący przedsiębiorcy będą mogli wynająć lokal na atrakcyjnych warunkach.

„Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale będą mogły ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

– Dużą przeszkodą w prowadzeniu działalności bywają wysokie stawki czynszowe za lokale użytkowe. My zaproponujemy niższe, będące w zasięgu możliwości finansowych początkujących przedsiębiorców. Liczę na to, że „Lokal na start” będzie cieszył się dużym zainteresowaniem i będziemy mogli kontynuować go, proponując kolejne lokalizacje w atrakcyjnych cenach – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Na początek wytypowano siedem lokali, który wytypował Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. – Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wytypował na początek 7 lokali z zasobów MZBM o powierzchni od 12 m kw. do 112 m kw., których koszt najmu będzie zaczynał się już od 5 zł netto za metr kwadratowy. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia lokalu oraz podatek od nieruchomości – informuje Barbara Badura z Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości

Nowy program to duża szansa dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. – W naszym mieście realizujemy zadania nastawione na wspieranie przedsiębiorczości, w tym tej mikro, a także wprowadzamy ułatwienia dla planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kolejnym elementem tych działań będzie „Lokal na start” – podkreśla Artur Borowicz, wiceprzewodniczący dąbrowskiej Rady Miejskiej.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieście się przy ul. 3-go Maja 22. Jego głównym celem jest zapewnianie kompleksowego wsparcia, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);