W środę, 20 grudnia nastąpi zmiana organizacji ruchu przy ulicy Będzińskiej. Pod wiaduktem zostanie wprowadzony ruch okrężny. Na kierowców czekają utrudnienia.

Ruch okrężny w tym miejscu został wprowadzony przy okazji wartych 2,3 mln zł prac remontowych na zjazdach i wjazdach z DK94. W ramach inwestycji wyremontowano m.in. odcinek od wiaduktu nad ulicą Braci Mieroszewskich do stacji Shell oraz łącznik DK 94 z DK 86.

– O wprowadzenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ul. Będzińskiej z wjazdami i zjazdami z DK94 mówiliśmy od pewnego czasu. Czekaliśmy ze zmianą organizacji ruchu, bo chcieliśmy to zrobić przy okazji remontu fragmentów jezdni DK 94. Remont, który właśnie dobiegł końca, zakładał m.in.: wymianę nawierzchni na zjazdach prowadzących z DK94 na ulicę Będzińską oraz wjazdach z ulicy Będzińskiej na DK94 – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kierowcy o zmianę organizacji ruchu zabiegają już od kilku lat. Ich zdaniem w miejscu tym dochodzi do licznych wypadków i kolizji. Jak wynika ze statystyk policyjnych było to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Sosnowcu.

– W tym miejscu faktycznie często dochodzi do kolizji o czym informowała nas na bieżąco sosnowiecka policja. Mam nadzieję, że zmiana przyniesie wymierne korzyści. Zależy nam na podniesieniu bezpieczeństwa w tym rejonie i liczę, że rondo nam w tym pomoże – dodaje prezydent miasta.

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Będzińskiej - fot. MC
Zmiana organizacji ruchu przy ul. Będzińskiej – fot. MC

Wprowadzona zmiana ma nie tylko przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale poprawi także płynność ruchu. Szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego skrzyżowanie to w znacznym stopniu się korkuje, a włączenie się do ruchu w ulicę Będzińską stanowi sporą trudność dla kierujących.

Kierowcy muszą zwrócić uwagę na nowe oznaczenie i zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w pierwszych dniach po wprowadzeniu zmian. Na miejscu mogą występować wzmożona kontrola policyjna, jednak jak zapowiada prezydent miasta, mundurowi będą jedynie ostrzegać.