Rozpoczyna się gorący okres rozliczeniowy. Składając swój PIT w Sosnowcu, możesz wygrać samochód lub jedną z kilku innych nagród.

Sosnowiec rusza z drugą edycją loterii „Samochód za PIT. Rozlicz podatek w Sosnowcu”. Każdy, kto złoży swój PIT w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym, będzie miał szansę na wygraną, a nagrodą główną będzie samochód osobowy. Nie zabraknie także innych cennych nagród.

O tym, że warto, przekonał się Pan Krzysztof Krupa, który w ubiegłym roku odebrał kluczyki do samochodu, wygranego właśnie dzięki loterii.

Ubiegłoroczna akcja cieszyła się dużą popularnością. W loterii wzięło udział 5048 sosnowiczan, w tym 4641 elektronicznie. 280 osób po raz pierwszy rozliczyło się w sosnowieckim Urzędzie Skarbowym. Po odjęciu kosztów organizacji, miasto szacunkowo zyskało ponad 300 tysięcy złotych z tytułu wpływu podatku dochodowego.

– Płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca. Odnosi się to do ochrony zdrowia, oświaty, transportu czy też gospodarki komunalnej – zachęca prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Aby płacić podatki w Sosnowcu nie trzeba być tutaj zameldowanym – wystarczy tylko mieszkać. W loterii będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, które w zeznaniu podatkowym za 2017 roku wskażą na dzień 31 grudnia 2017 roku Sosnowiec jako miejsce zamieszkania. Konieczna będzie także rejestracja na specjalnej stronie internetowej, która ruszy 1 maja lub wrzucenie formularza do urny znajdującej się w urzędzie miejskim.

Losowanie nagród odbędzie się w czerwcu.