Od Wielkiego Piątku do poniedziałkowej nocy na polskich drogach zginęły 23 osoby, a 303 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 1151 nietrzeźwych kierowców. A jak wyglądają statystyki w Zagłębiu?

Policjanci zakończyli akcję „Bezpieczna Wielkanoc”, która na ulicach Zagłębia Dąbrowskiego i całego kraju były prowadzona od 30 marca do 2 kwietnia.

Dla większości z nas święta wielkanocne były czasem odpoczynku i rodzinnych spotkań. W wielu przypadkach wiązało się to z rodzinnymi wyjazdami. Przez cały okres świąt, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami, stan techniczny pojazdu, dozwoloną prędkością oraz kontrolowali trzeźwość kierowców.

Z policyjnych statystyk wynika, że świąteczny weekend na drogach naszego regionu upłynął bezpiecznie.

– Miniony weekend był jednym z bezpieczniejszych weekendów w ostatnim czasie – mówi Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Podobnego zdania jest będzińska policja. – Zdecydowanie bezpiecznie minął na będzińskich drogach i ulicach wielkanocny weekend – mówi Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

POWIAT BĘDZIŃSKI:

W ciągu czterech świątecznych dni na terenie powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, w którym ucierpiałaby jakakolwiek osoba. W tym czasie zatrzymano jednego nietrzeźwego rowerzystę i odnotowano 11 kolizji drogowych.

SOSNOWIEC:

W akcji wzięło udział ponad 100 policjantów. W ciągu czterech dni działań zatrzymali oni 2 nietrzeźwych kierowców. Na drogach Sosnowca doszło do 14 kolizji i tylko 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba.

DĄBROWA GÓRNICZA: 

W dębowym mieście w czasie świątecznego weekendu doszło do 15 niegroźnych kolizji, zatrzymano także 2 nietrzeźwych kierowców.

POLSKA:

Od Wielkiego Piątku do poniedziałkowej nocy na polskich drogach zginęły 23 osoby, a 303 zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 1151 nietrzeźwych kierowców. W analogicznym okresie ubiegłego roku doszło do 292 wypadków, zginęło 35 osób, a obrażenia odniosło 379 osób. Policjanci zatrzymali wtedy 1308 osób pod wpływem alkoholu.

Policja ostrzega jednak, że pomimo widocznej od kilku lat tendencji spadkowej w zakresie zatrzymanych nietrzeźwych kierujących to jednak wciąż w wypadkach ginie za dużo osób. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.