Trwają ostatnie prace w obrębie remontowanych ulic Andersa i 11 Listopada w Sosnowcu.

W tym tygodniu zakończy się remont ulicy Andersa oraz odcinka 11 listopada. Z tego powodu zmieniła się organizacja ruchu u zbiegu tych ulic, gdzie obowiązuje już ruch okrężny.

– Apelujemy do kierowców o baczne zwracanie uwagi na znaki – podkreślają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Rondo Dańdówka - fot. UM Sosnowiec
Rondo Dańdówka – fot. UM Sosnowiec

Nowo powstałe rondo jest zwieńczeniem trwających od ponad 6 miesięcy prac remontowych, w ramach których położono nowy asfalt, wykonano nowe chodniki, wysepki dla pieszych czy zatoki autobusowe.

Rondo na Dańdówce było zapowiadane już w ubiegłym roku. Ma ono poprawić komfort i bezpieczeństwo kierowców, przy okazji udrożniając ruch w tym miejscu. Poziome oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Andersa, 11 Listopada i Jedności pojawiło się już w ubiegłym tygodniu.

Rondo Dańdówka - fot. UM Sosnowiec
Rondo Dańdówka – fot. UM Sosnowiec

Wykonawcą wartej prawie 9,4 mln zł przebudowy ulic jest Eurovia Polska. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca października.

 

3 KOMENTARZE

  1. Porażka: nawet największe dziury, których nie ma na mapach wojskowych mają ronda od stu lat, sensownie zorganizowany ruch, a tu jak się tylko wbije łopatę i rozwali kolejną ulice na wiele miesięcy „media” publikują poematy opiewające wielkość i mądrość władzy…
    Stadion to pikuś: tu na „remonty” dróg się wydaje tyle kasy, że długów nie braknie naszym wnukom, a tempo zwala z nóg… nic dziwnego, skoro na rozwalonych drogach bardzo rzadko można spotkać kogokolwiek poza kolejkami samochodów… ważne, by wygrać przetarg, a dla urzędasów to dopiero gratka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here