52-latek rzucił się i brutalnie zgwałcił 68-letnią kobietę. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Do do brutalnego ataku na 68-latkę doszło w minioną niedzielę, 28 października, w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie powiatu będzińskiego. – 52-letni mężczyzna dobrze znany przyszłej ofierze, pojawił się w jej mieszkaniu pod pretekstem wspólnego wypicia alkoholu – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W trakcie pobytu napastnik w pewnym momencie rzucił się na ofiarę i brutalnie ją zgwałcił. – Kobieta początkowo nie chciała swoim najbliższym wyjawić prawdziwych okoliczności w jakich doznała obrażeń, gdy jednak trafiła już do szpitala na jaw wyszły szczegóły zdarzenia – dodaje Łotocki.

Gwałciciel wpadł w ręce kryminalnych z będzińskiej komendy następnego dnia, gdy kobieta zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacie i wskazała swojego oprawcę. Na wniosek policji i prokuratury będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 52-latka. Mężczyźnie grozi teraz 12 lat więzienia.