Robert Stanek zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Zagłębia Sosnowiec. Na stanowisku zastąpił go Robert Tomczyk, który dotychczas był doradcą zarządu ds. sportowych.

Część kibiców Zagłębia Sosnowiec już od kilku miesięcy domagała się zmian w pionie sportowym klubu. Często krytykowany był Robert Stanek, którego obwiniano za nieudane transfery po awansie do Lotto Ekstraklasy.

W poniedziałek klub z Sosnowca poinformował o rezygnacji Roberta Stanka z zajmowanego stanowiska. Jego następcą został Robert Tomczyk, który wcześniej był doradcą zarządu ds. sportowych.

Robert Stanek zostaje w klubie

Robert Stanek - fot. zaglebie.eu
Robert Stanek – fot. zaglebie.eu

Robert Stanek nadal będzie pracował w Zagłębiu. Będzie doradcą zarządu i osobą odpowiedzialną za skauting lokalny o krajowy. Jednym z jego zadań będzie wprowadzanie zawodników akademii do seniorskich drużyn.

Zagłębie wiosną będzie walczyć o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Po rundzie jesiennej sosnowiczanie zajmują ostatnią pozycję w tabeli i do bezpiecznego miejsca tracą sześć punktów.

Rozpoczęli przygotowania

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 1:1 – fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec – Cracovia 1:1 – fot. Wojciech Rejdych

Podopieczni Valdasa Ivanauskasa w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rozgrywek. Na początek czekają drużynę treningi na własnych obiektach i testy wydolnościowe.

Do połowy stycznia Zagłębie trenować będzie na własnych obiektach, a następnie zespół czeka zgrupowanie w Chorwacji. 15 stycznia zespół odleci z lotniska w Balicach do Frankfurtu nad Menem, gdzie nastąpi przesiadka na samolot do Triestu. A stamtąd ekipa uda się autokarem do Medulin w Chorwacji. Tam drużyna trenować będzie do 28 stycznia. W Medulin sosnowiczanie wystąpią w turnieju Arena Cup. Pierwszym rywalem w czwartek 17 stycznia będzie NK Istra 1961 Pula (ekstraklasa chorwacka).

Plan przygotowań Zagłębia:

9-14 stycznia: treningi na własnych obiektach
15-28 stycznia: zgrupowanie w Medulin i udział w turnieju
3 lutego: sparing z ŁKS Łódź (miejsce do uzgodnienia)
9 lutego: Śląsk Wrocław (pierwszy mecz w rundzie wiosennej)