echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował, że w obliczu sytuacji w Ukrainie reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu o awans na piłkarski mundial w Katarze.

Reprezentacja Polski w barażowym spotkaniu o awans do mistrzostw świata w Katarze miała zmierzyć się z reprezentacją Rosji na moskiewskich Łużnikach. W wyniku ataku Rosji na Ukrainę rozegranie meczu stanęło pod znakiem zapytania. FIFA podjęła decyzję, że mecz się odbędzie, lecz na neutralnym terenie. Na takie warunki nie chce przystać Polski Związek Piłki Nożnej.

– Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacją czeską i szwedzką, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko – poinformował Cezary Kulesza prezes PZPN.

Zgodnie z tą deklaracją biało – czerwoni nie mają zamiaru rozgrywać marcowego meczu z Rosją. Jak poinformował dziennikarz Krzysztof Stanowski prezes PZPN skonsultował tę decyzję z dwoma kluczowymi zawodnikami reprezentacji Polski – Robertem Lewandowskim i Kamilem Glikiem.

– Wczoraj wieczorem rozmawiali ze sobą Robert Lewandowski i Kamil Glik. Wspólnie ustalili, że przekażą reszcie drużyny, że nie mają zamiaru rozegrać meczu z Rosją – skomentował Krzysztof Stanowski na Twitterze.

Nie tylko piłkarze nie chcą grać z Rosją

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę Związek Piłki Ręcznej w Polsce zwrócił się do EHF z prośbą o przełożenie dwóch meczów el. ME 2022 szczypiornistek. Mecz planowany jest na 3 marca, na razie ostatecznie decyzje nie zostały podjęte.

Mistrzostwa Świata w siatkówce miały planowo rozpocząć się 26 sierpnia w Rosji. FIVB dotychczas nie podjęła decyzji o zmianie terminu lub lokalizacji. Bierną postawę federacji komentują Polscy siatkarze.

– Jeśli chodzi o siatkówkę – w tej sytuacji to ostatnia rzecz, która ma znaczenie, ale droga FIVB mistrzostwa świata beze mnie – skomentował Bartosz Kurek, przyjmujący Reprezentacji Polski na Instagramie.

– W takiej sytuacji sport schodzi na dalszy plan i to jest oczywiste. Łączenie sportu z polityką nigdy nie było dobre, ale ja uważam, że nie ma możliwości by ktokolwiek grał w Rosji i przeciwko Rosji – powiedział Michał Kubiak, kapitan Reprezentacji Polski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Federacje Czech i Szwecji dołączają do polskiego stanowiska

Federacje Czech i Szwecji wydały specjalne oświadczenie, w którym odmówiły gry z Rosją w marcowych barażach i jednocześnie dołączają do polskiego stanowiska.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);