W czwartek, 6 kwietnia, rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową kładki nad ulicą 3 Maja w rejonie Środuli. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu samochodów.

Na ulicy 3 Maja zostało wprowadzone ograniczenie ruchy w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. Zwężenie i ograniczenia w ruchu obowiązywać będą około trzech tygodni, a remont kładki zakończy się we wrześniu.

Na czas prac powstały również tymczasowe przystanki dla komunikacji autobusowej. Zostały one przeniesione nieco bliżej remontowanego wiaduktu w ciągu ulic Blachnickiego oraz Prusa.

Przypomnijmy, że remont kładki nad ulicą 3 Maja jest częścią większej inwestycji, która zakłada budowę i rozbudowę tzw. małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt zakłada także dostosowanie przejść do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres prac przy przebudowie kładki dla pieszych nad ulicą 3 Maja obejmuje m.in. instalację platform dla osób niepełnosprawnych, wykonanie ścieżki rowerowej i przebudowę zatok autobusowych.

W mieście trwa przebudowa sześciu przejść podziemnych i dwóch kładek. – Obecnie zejście dla osób niepełnosprawnych od strony osiedla Środula jest niemal niemożliwe. Po zakończeniu remontu oczywiście się to zmieni – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Na kierowców czekają także utrudnienia w ciągu ulic Blachnickiego i Prusa, nad ul. 3 maja, gdzie pod koniec marca rozpoczął się remont wiaduktu.