Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową kładki nad ulicą 3 Maja w rejonie Środuli. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu samochodów.

Drogowcy remontujący wiadukt w ciągu ulic Prusa oraz Blachnickiego rozpoczęli kolejny etapu prac. W związku z remontem konstrukcji wiaduktu, zostanie wyłączony z ruchu prawy pas ulicy 3 Maja (ok. 200 metrów) w kierunku centrum Sosnowca.

Prace w tym miejscu potrwają do dwóch tygodni. Później wyłączony z ruchu będzie lewy pas ulicy 3 Maja zarówno w kierunku centrum Sosnowca, jak i DK94. Ostatnim utrudnieniem będzie zamknięcie prawego pasa ulicy 3 Maja pod wiaduktem w kierunku DK94.

Przypomnijmy, że remont kładki nad ulicą 3 Maja jest częścią większej inwestycji, która zakłada budowę i rozbudowę tzw. małych węzłów przesiadkowych i łączących je ścieżek rowerowych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt zakłada także dostosowanie przejść do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres prac przy przebudowie kładki dla pieszych nad ulicą 3 Maja obejmuje m.in. instalację platform dla osób niepełnosprawnych, wykonanie ścieżki rowerowej i przebudowę zatok autobusowych.

Na kierowców czekają także utrudnienia w ciągu ulic Blachnickiego i Prusa, nad ul. 3 maja, gdzie pod koniec marca rozpoczął się remont wiaduktu. Ponadto, na ulicy 3 Maja zostało wprowadzone ograniczenie ruchy w postaci zwężenia do jednego pasa ruchu w obu kierunkach.