W czwartek, 19 marca podpisano umowę na przebudowy krytej pływalni przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu. Prace potrwają 600 dni.

Poznaliśmy wykonawcę zadania pt. „Modernizacja pływalni krytej i siłowni przy ul. Żeromskiego 4D w Sosnowcu – etap II”. Najkorzystniejszą ofertę złożyły firmy Częstobud Częstochowa i Budopol Jaskrów (27,6 mln zł) i właśnie z tym konsorcjum została podpisana umowa.

– Cieszę się, że nasi mieszkańcy coraz częściej wybierają aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dlatego tak bardzo nam zależało na remoncie basenu przy ulicy Żeromskiego. Procedury z wyłonieniem wykonawcy trochę trwały, ale umowa jest już podpisana – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Modernizacja miejskiej pływalni - fot. Pracownia Projektowa PION
Modernizacja miejskiej pływalni – fot. Pracownia Projektowa PION

Projekt przewiduje gruntowną przebudowę holu głównego, zespołów szatniowych dla użytkowników głównej niecki basenowej, budowę nowego brodzika o wymiarach 12,50 x 6,00 m w miejscu dotychczasowego z zachowaniem funkcji do nauki pływania oraz przebudowę zespołów szatniowych dla użytkowników brodzika.

Ponadto, w podpiwniczeniu planuje się utworzenie profesjonalnego saunarium z trzema saunami, w tym jedną wieloosobową. Na pierwszym piętrze obiektu znaleźć się mają sale, w których urządzone zostaną siłownia, sale fitness, sala TRX z zespołami szatniowymi oraz kompleks Miejskiego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej z gabinetami do badania wad postawy i dwiema salami do prowadzenia zajęć gimnastycznych. Obiekt ma stać się nowoczesnym, spełniającym najwyższe europejskie standardy.

– To jedna z najważniejszych inwestycji na ten rok, które zaplanowaliśmy na początku tej kadencji. Koszt inwestycji to prawie 30 mln złotych – wyjaśnia prezydent Chęciński. – Myślę, że nareszcie basen, z którego każdego roku korzystało kilkanaście tysięcy osób miesięcznie, stanie się obiektem na miarę XXI wieku – dodaje.

Modernizacja miejskiej pływalni - fot. Pracownia Projektowa PION
Modernizacja miejskiej pływalni – fot. Pracownia Projektowa PION

Pływalnia została wybudowana w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Pierwszym jej gospodarzem był Miejski Ośrodek Sportu, Turystyki i Wypoczynku (MOSTiW). Pierwotnie w budynku znajdowały się dwa baseny – duży o wymiarach 25 x 12,5 metra z 6 torami i głębokości od 90 do 340 cm oraz mały o wymiarach 5 x 10 metrów i głębokości od 40 do 80 cm. W podpiwniczeniu basenu została otwarta strzelnica sportowa, którą po kilku latach zamknięto.

Obiekt został częściowo zmodernizowany w 2010 roku. Rozbudowano wówczas i zmodernizowano halę basenową, przebudowano istniejącą nieckę i dobudowano nowe, wymieniono dach.

Prace przy modernizacji miejskiej pływalni mają potrwać 600 dni. W kolejnych miesiącach mieszkańcy będą mogli korzystać z innych miejskich basenów – pływalni przy ul. Bohaterów Monte Cassino 46a oraz pływalni przy ul. mjr. Hubala-Dobrzańskiego 99.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. 👌👌👌
    no to jeszcze Egzotarium i Nowy Zimowy!
    i mamy powrót do czasów Gierka 🤔

    PS
    Coś się dzieje na niedoszłym Aquaparku koło Ludowego!! O co biega? Blaszak będzie dla tirówek?

  2. Remont przez 600 dni? To są jakieś kpiny. Ale w sumie nic dziwnego, skoro w tym mieście nawet remont przejścia trwa miesiącami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here