Sąd Rejonowy w Jaworznie zastosował dwumiesięczny areszt wobec 29-letniego mężczyzny. Podejrzany on jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej na 29-latce. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło nad ranem 11 lutego na ul. Matejki w Jaworznie. – Do 29-letniej kobiety podszedł nieznany mężczyzna, który natychmiast przewrócił ją na ziemię i po skrępowaniu ruchów, dotykał jej miejsc intymnych. Dalsze zapędy mężczyzny powstrzymane zostały przez pokrzywdzoną, która zaczęła krzyczeć i próbowała dzwonić na policję. Sytuacja ta doprowadziła do tego, że napastnik się wystraszył i uciekł – przekazał nadkom. Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny w jego mieszkaniu, gdzie się schował. Pijany 29-letni mężczyzna został przewieziony do jaworznickiej komendy, skąd trafił do aresztu. – Praca śledczych pozwoliła na przedstawienie przez prokuratora zarzutu związanego z dopuszczeniem się innej czynności seksualnej. Materiał dowodowy okazał się mocny. Pozwolił on na orzeczenie przez Sąd Rejonowy w Jaworznie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje Tomasz Obarski.

29-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here