Rośnie przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. Według sondażowych wyników late poll z 90 proc. komisji wyborczych różnica wynosi 2 proc.

Około 2 w nocy zostały podane wyniki wyborów late poll z 90 proc. okręgowych komisji. Według najnowszego badania Ipsos ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zwiększył swoją przewagę nad kandydatem Koalicji Obywatelskiej – Rafałem Trzaskowskim.

Warto przypomnieć, że z sondażu exit poll, którego wyniki podano po 21:00, przeprowadzonego przez Ipsos, na urzędującego prezydent Andrzeja Dudę zagłosowało 50,4 proc. ankietowanych. Kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego poparło 49,6 proc. respondentów.

Wówczas, pracownia poinformowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 0,8 procent. Po zaprezentowaniu pierwszych sondaży late poll różnica głosów wzrosła do 1,6 pkt. proc.

Na ostateczne wyniki trzeba jeszcze poczekać. Jak przekazał w niedzielę szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak oficjalny wynik zostanie ogłosozny w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano.

Frekwencja, według sondażu exit poll, wyniosła 68,9 procent. Jest więc wyższa niż w pierwszej turze wyborów, kiedy do urn poszło 64,51 procent osób uprawnionych.

6 KOMENTARZE

  1. Pozdrawiam Pana Chęcińskiego i jego wiece demokratyczne które były promowaniem kandydata PO KO czy też Elity Polskiej jak mówią o sobie. Język nienawiści to używają ci którzy tak głośno oskarżają innych o to. Tak tak panie Arku wasza Elyta zionie nienawiścią i pogardą dla zwykłych ludzi

    • Radzę otworzyć oczy i uruchomić słuch, to zobaczysz zachowanie pisu i wszystkich pseudokatolikow, jak miłuje bliźniego swego.
      Zresztą Pan prezydent też pokazał jaki ma szacunek do innych ludzi, do np. ideologii jak to mówi.
      Także nie gadaj o jednej stronie jak i z tej i z tej się trafia. Trzeba być choć trochę obiektywnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here