Andrzej Duda zdobył 50,4 proc. poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,6 proc. – wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. Pracownia poinformowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów.

Zakończyło się głosowanie, ale nie wiadomo jeszcze kto wygrał. Jak wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos, na urzędującego prezydent Andrzeja Dudę zagłosowało 50,4 proc. ankietowanych. Kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego poparło 49,6 proc. respondentów.

Pracownia poinformowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 0,8 procent.

Frekwencja, według sondażu exit poll, wyniosła 68,9 procent. Jest więc wyższa niż w pierwszej turze wyborów, kiedy do urn poszło 64,51 procent osób uprawnionych.

Około godziny 1.30 spodziewane są wyniki late poll, które są dokładniejsze.

7 KOMENTARZE

  1. A ja panie prezydencie Sosnowca wiem kto nie zasłużył na bycie Prezydentem Sosnowca to jest Pan panie Chęciński. Wypominanie komuś agitacje Pad robiąc to samo i wiele innych rzeczy raczej nie jest fair. Żeby komuś wytykać błędy trzeba samemu być nieskazitelnym. I nie ładnie obrażać wyborców PiSu ze zamiast mózgu mają szambo i skończyli tylko podstawówkę. Taki jest poziom Pana Partii obrażać i wyzywać tych którzy na was nie głosują to jest wasza demokracja… Nie głosujesz na nas to jesteś tępakiem zerem szambem

  2. Nie jestem zwolennikiem szczujni politycznej jednak wynik wyborczy
    Pana Trzaskowskiego jest dla mnie oszałamiającym zaskoczeniem w sytuacji startu bez programu wyborczego i głoszeniu w ramach rozumianej przez niego demokracji wypalania gorącym żelazem wszystkiego co zrobił PiS.
    W naszym kraju wreszcie za słowem demokracja musi iść prawo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here