Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej – Rafał Trzaskowski wygrywa w województwie śląskim. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w dziewięciu województwach.

Według danych PKW Rafał Trzaskowski otrzymał w województwie śląskim 51 proc. głosów poparcia, podczas gdy na obecnie urzędującego Andrzeja Dudy oddano 49 proc. głosów.

Kandydat KO wygrał w województwach pomorskim (59,84 procent poparcia), lubuskim (59,8 proc.), zachodniopomorskim (58,76 proc.), dolnośląskim (55,39 proc.), opolskim (52,64 proc.), w wielkopolskim (54,92 proc.), kujawsko-pomorskim (53,23 proc.), warmińsko-mazurskim (53,16 proc.) i śląskim (51 proc.).

Z kolei Andrzej Duda zwyciężył w województwie podkarpackim (70,92 proc.), lubelskim (66,31 proc.), świętokrzyskim (64,41 proc.), podlaskim (60,14 proc.), łódzkim (54,46 proc.), małopolskim (59,75 proc.) i mazowieckim (51,45 proc.).

Dokładne wyniki wyborów prezydenckich poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

12 KOMENTARZE

 1. Czemu we wczorajszym sztabie wyborczym u Pana Trzaskowskiego nie było żadnego akcentu Polski???? Ani flagi albo przypinki na marynarce u kandydata???? Może on ubiegał się o urząd innego kraju niewiem ale cieszę się że nie wygrał bo wczoraj pokazał kim naprawdę jest i że Polska jest mu obojetna

 2. Nie ma znaczenia ile województw dla Pana Trzaskowskiego. Wybory są ogólnokrajowe i wygrywa ten kto zdobył najwięcej głosów . W tym przypadku to 50% plus jeden. Każdy szanujący demokrację uszanuje wynik głosowania który będzie podany.

  • Wynik się uszanuje, ale trzeba się niestety liczyć z tym, że po tych wyborach sąsiad będzie wrogiem sąsiadowi, wnuk będzie wrogiem dziadka, koledzy z pracy już razem na piwo nie pójdą. Do tego doprowadziła nienawiść propagowana przez PiS. Tej przepaści już nie uda się zakopać, ten gorszy sort który musi pracować na innych schyli teraz głowę, ale nigdy nie wybaczy lepszemu sortowi który dostaje pieniążki z budżetu państwa.

   Teraz dopiero zobaczycie co się będzie działo.

   • Rozkład Polski pod siebie III RP musiał do tego doprowadzić bo był na oszustwie, wyprzedaniu majątku szczególnie mediów. Najnowsza nienawiść propagandy PO tylko potęguje to, ale widać tak chcieli i będą dalej pewno to robić bo mają w oczach zysku z dzielenia Polaków, a psycholi, fanatyków czy łamiących prawo jest po ich stronie grubo więcej.
    Wiosek kolejny, że można części Polakom zaproponować tzw. PrOgram byle jak, a i tak to nie przeszkadza.
    Ten POdobno niepłacący podatków ciemny najczęściej wschód nie będzie musiał dotować wyborczych bastionów PO (przykład A3, S6) czy program dla nielicznych vat+ POwskich.
    Dalej możecie z nienawiści i bólu zrywać i oblewać plakaty. Tyle zostało ogórom.

 3. Do tego doprowadziła nienawiść Peowska. Ojciec Tusk był premierem Polski i odszedł do EU. W którym kraju i jaki premier porzuca kadencję w połowie i odchodzi do EU???? Proszę was ludzie nie róbcie z polityków PO mężów stanu lub rycerzy na białym koniu bo oni nie istnieją To zwykli oszuści. Jestem za tym żeby odebrać 500plus i 13 emeryturę dowalić 23procent podatku i benzyna po 7zeta bez możliwości odliczania sobie od vatu i zobaczycie czy będzie wam dobrze

 4. Halo Panie Chęciński gdzie Pan jest??? Zawsze Pana jest pelno w mediach a od niedzieli cisza… Zaczynamy się martwic…. Chyba się Pan nie obraził przecież Pana kandydat którego Pan promował wygrał w Sosnowcu. Promowanie kandydata przez prezydenta miasta jest nie ładne i nie fair. Od nas żółta kartka

   • Mała poprawka, startował z poparciem: Koalicyjny Komitet Wyborczy PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA.
    Z tego co pamiętam, to nawet robił szopkę, że on nie z platformy (nikt mu w to nie uwierzył).
    PS
    Może ppierać kogo chce itp itd, ale niech nie udaje potem zdziwionego że konkurenci polityczni mają mu to za złe

 5. Oglądałem wieczór wyborczy w obcej stacji TVN i zastanawiałem się jaki kraj reprezentował w wyborach Pan Trzaskowski.
  Przenajmniej ustawił by flagi promujące ideologię LGBT której sam jest zwolennikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here