Kryminalni z Będzina zatrzymali dwie osoby, podejrzane o sutenerstwo oraz dwa rozboje. Zatrzymani to 33-letni mężczyzna i o rok starsza partnerka. Ponadto mundurowi znaleźli w mieszkaniu zatrzymanych narkotyki oraz broń gazową.

Zatrzymania dwóch osób związanych z rozbojami czy organizowaniem procederu prostytucji i czerpaniem z niego korzyści to efekt pracy będzińskich kryminalnych, którzy od kilku miesięcy obserwowali przestępczą parę. Mundurowi od dłuższego czasu pracowali nad zatrzymaniem 33-letniego mężczyzny i 34-letniej kobiety.

Jak ustalili śledczy, ich działanie polegało na nakłanianiu do uprawiania prostytucji i ułatwiania jej w celu uzyskania korzyści majątkowych. Ponadto para zajmowała się rozbojami. W ciągu ostatnich dni przestępcy pobili i ograbowali kobietę, która wcześniej została przez nich wciągnięta w seks biznes oraz okradli 34-letniego będzinianina, któremu najpierw grozili pozbawieniem życia, by następnie go zaatakować. Rabusie ukradli mu przy tym 285 złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Będzinie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im szeregu zarzutów. Oboje odpowiedzą za nakłanianie do prostytucji i ułatwiania jej oraz czerpania z niej korzyści majątkowej.

Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec nich najsurowszy środek zapobiegawczy czyli tymczasowe aresztowanie. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia, jednak będzinianina może spotkać surowsza kara, gdyż za rozboje odpowie w warunkach recydywy. Pod koniec 2018 roku wyszedł na wolność po odsiadce 9 lat za zabójstwo.