Rada miasta na sesji podjęła uchwałę o przekazaniu z budżetu miasta, kwoty 100 tys. zł na pomoc dla zaprzyjaźnionego z Czeladzią, ukraińskiego miasta Żydaczków.

Rada miasta, 30 marca na sesji podjęła uchwałę o przekazaniu z budżetu 100 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętów potrzebnych dla obrony cywilnej miasta Żydaczków. Zapotrzebowanie do władz miasta przesłał mer Żydaczkowa Władymir Lewko. Zakupione sprzęty, wraz z darami zebranymi przez miasto Czeladź, zostaną wysłane drugim już tirem do ukraińskiego miasta.

Kwota powiększona o 62 tys. zł

Kwota dla ukraińskiego miasta zostanie powiększona o 62 tys. zł za sprawą właściciela czeladzkich Term Rzymskich. W miniony weekend Termy zaprosiły do wspólnego „saunowania” miłośników z całej Polski. Dzięki akcji udało się zebrać ponad 10 tys. zł z biletów i prawie 52 tys. zł, z różnych licytacji.

Zagłębiowskie miasta przekazują pieniądze i dary dla Ukrainy

Czeladź to kolejne zagłębiowskie miasto, które przekazuje pomoc dla ukraińskich miast. Wcześniej do Lwowa z pomocą pojechał sosnowiecki autobus, a dary w postaci najpotrzebniejszych produktów dla Ukraińców przekazały wszystkie zagłębiowskie miasta. Warto wspomnieć, że pomoc socjalno-mieszkaniowa dociera głównie od hojnych mieszkańców naszego regionu.