Przeznaczony dla dzieci przegląd teatralny, to jedna z propozycji 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dzieci mają w sobie ogromny potencjał, dlatego należy szukać odpowiednich bodźców, które go rozbudzą. Teatr jest idealnym miejscem na rozwój duszy, ponieważ wzbudza emocje, których muszą się wszyscy nauczyć.

„Opowiedział dzięcioł sowie” to konkurs przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zgłoszenia muszą być realizowane za pośrednictwem szkoły, ośrodka kultury lub świetlicy. Dozwolony jest udział zespołów do 5 osób i solistów.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie i odegranie na scenie spektaklu inspirowanego popularną literaturą dziecięcą, czyli utworami Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry lub innych znanych autorów książek dla dzieci. Jury przeglądu oceni dobór repertuaru i umiejętność adaptacji utworu literackiego na potrzeby spektaklu teatralnego oraz grę aktorską i zastosowane rozwiązania w organizacji przestrzeni scenicznej. Elementy dekoracji i kostiumy teatralne będą dodatkowym atutem.

Regulamin i karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl. Termin zgłoszeń mija już 8 października, a publiczna prezentacja zakwalifikowanych artystów przed jury odbędzie się 12 października w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Główny zamysł to oczywiście dobra zabawa i rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczestników. Należy wspierać młodych utalentowanych artystów poprzez tworzenie im możliwości prezentacji swoich umiejętności i wymiany doświadczeń.

Regulamin

  1. Warunkiem wzięcia udziału w przeglądzie jest przygotowanie dowolnej formy teatralnej, opartej na wybranym tekście wpisującym się w nurt literatury dziecięcej oraz zaprezentowanie go w teatralno-aktorskiej interpretacji.
  2. Każdy uczestnik/zespół może zgłosić jedno przedstawienie.
  3. Przedstawienie może być wykonane bez akompaniamentu, z podkładem muzycznym (wyłącznie na płytach CD lub na pendrivie w formacie mp3) lub z akompaniamentem instrumentów własnych (keyboard, gitara itp.). Informacje o rodzaju akompaniamentu należy umieścić w karcie zgłoszenia.
  4. Forma teatralna jest dowolna. Przedstawienie zgłoszone do przeglądu nie może trwać dłużej niż 20 minut (+ 5 min. na przygotowanie sceny).
  5. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest nadesłanie zgłoszenia wraz z kartą uczestnika/zespołu na adres: informatorium@biblioteka.sosnowiec.pl. Istnieje również możliwość dostarczenia wypełnionych dokumentów osobiście do Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11, poziom I) najpóźniej do 8 października.
  6. Organizator zastrzega sobie prawo do ustalenia kolejności prezentowanych przedstawień.
  7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niedopełnienie formalności związanych z wymogami prawa autorskiego.

Patronem medialnym 7. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej  jest Twoje Zagłębie.

Przeczytaj także:

Jesień Teatralna. Czym zaskoczy szczęśliwa 7. edycja wydarzenia?