echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Miejskie przedszkola i żłobek w Jaworznie nie zostały otwarte 6 maja. Ma się to stać nie wcześniej niż 18 maja.

W środę, 6 maja, pisaliśmy, że władze Dąbrowy Górniczej nie zdecydowały się otworzyć publicznych przedszkoli i żłobka. Ma się to stać dopiero 18 maja. Podobnie będzie w Jaworznie.

– Informujemy, że miejskie przedszkola i żłobek zostaną otwarte nie wcześniej niż 18 maja 2020 roku. Nad zasadami dostosowania miejsc opieki nad dziećmi do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, pracuje specjalny zespół – pod kierunkiem Wydziału Edukacji – z udziałem m.in. dyrektorów miejskich przedszkoli i żłobka – przekazał Dawid Litka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

– Niestety, w województwie śląskim następuje duży – w skali kraju – przyrost zakażonych, dlatego też podejmowane działania muszą być bardzo staranne, właściwie zaplanowane, rozważne i przede wszystkim spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa – podkreśla Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

W pierwszym etapie zostały opracowane procedury postępowania, zasady higieny, dezynfekcji pomieszczeń i urządzeń, a także zgodnie z zapowiedzią zweryfikowane zostało wśród rodziców zainteresowanie powrotem dzieci do żłobka i przedszkoli miejskich. Gotowe założenia powrotu dzieci do placówek konsultowane będą również z sanepidem.

Obecnie dyrektorzy przygotowują placówki do spełnienia nowych norm sanitarnych oraz zapewnienia – zgodnego z nowymi zaleceniami – właściwego poziomu bezpieczeństwa dla dzieci i personelu. Przy podejmowaniu ostatecznych decyzji szczególnie monitorowana jest sytuacja epidemiczna w mieście i regionie – tłumaczy prezydent Paweł Silbert.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Dąbrowa Górnicza nie otworzy żłobka i przedszkoli. Znamy wstępną datę

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);