W czwartek, 4 maja, ruszyła warta ponad 24 mln zł przebudowa ulicy 3 Maja w Sosnowcu. Kierowcy muszą uważać na zwężenie jezdni.

Zgodnie z zapowiedziami sosnowieckiego magistratu, w czwartek ruszyła długo wyczekiwana przebudowa ulicy 3 Maja.

W pierwszym etapie prac drogowcy zwężali ulicę na odcinku w kierunku Środuli od „Ślimaka” do zjazdu z ulicy Narutowicza. Wyłączony z ruchu jest prawy pas jezdni. Na czas remontu przeniesione zostały przystanki autobusowe wraz z wydzieleniem zatoki, by pojazdy komunikacji publicznej nie blokowały jedynego dostępnego pasa. Roboty prowadzone są z zachowaniem wjazdu i wyjazdu z ulicy Zamkowej. Wartość inwestycji to ponad 24 mln zł.

To jednak nie koniec utrudnień dla sosnowieckich kierowców. Przypominamy, że trwa także remont wiaduktu nad ulicą 3 Maja w ciągu ul. Blachnickiego i Prusa, a także remont kładki przy przystanku autobusowym i tramwajowym na Środuli.

CZYTAJ TAKŻE:

Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową kładki nad ulicą 3 Maja w rejonie Środuli. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu samochodów. Drogowcy remontujący wiadukt w ciągu ulic Prusa oraz Blachnickiego rozpoczęli kolejny etapu prac. W związku z...