Rozpoczął się kolejny etap prac modernizacyjnych sosnowieckiego Konstantynowa. Równolegle z pracami związanymi z wymianą wodociągów, trwać będzie przebudowa torowiska.

Rewitalizacja ulicy Okrzei rozpoczęła się od przebudowy sieci wodociągowej zleconej przez Sosnowieckie Wodociągi. W ramach wartej blisko 3,1 mln zł inwestycji przebudowywany jest 2 km odcinek sieci wodociągowej. Nowy wodociąg pojawi się na całej długości ulicy Staszica oraz w ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Prace powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja 2019 roku.

W poniedziałek, ruszył remont torowiska w tym rejonie. Za inwestycję tramwajową na Konstantynowie odpowiada firma Tor-Krak z Krakowa. Remont obejmuje odcinek torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei.

– W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 została skrócona. Tramwaje kursują w relacji Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe. Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia – informuje sosnowiecki magistrat.

Przebudowa torowiska Konstantynów - fot. UM Sosnowiec
Przebudowa torowiska Konstantynów – fot. UM Sosnowiec

Dodatkowo, po zakończeniu prac na całej długości ulicy Staszica i we fragmencie ul. Okrzei, do Szkoły Podstawowej nr 16 zostanie odtworzony chodnik (po prawej stronie jadąc od centrum miasta).

– Remont nie wiąże się z zamknięciem drogi na czas prac, a jedynie z chwilowymi utrudnieniami, ponieważ zadanie jest wykonywane metodą bezwykopową. To oznacza, że jedynie w kilku miejscach drogi pojawią się niewielkie wykopy – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.