W środę, 9 maja podpisana została umowa, dzięki której kolejna ulica w Sosnowcu przejdzie metamorfozę. Tym razem chodzi o gen. Stefana Grota-Roweckiego.

Sosnowiec przy wsparciu metropolitalnego Funduszu Solidarności w tym roku przebuduje fragment ulicy Grota-Roweckiego w pobliżu trasy S86. Przebudowa zostanie podzielona na dwie części.

Pierwszy etap obejmie fragment ulicy od wysokości skrzyżowania z Udziałową, do wysokości boiska przy CKZiU, wraz z budową ronda na obecnym skrzyżowaniu z Gospodarczą. Prace mają potrwać do końca listopada 2018 roku.

Drugi etap to przebudowa dalszej części w kierunku S86, wraz z budową ronda przy skrzyżowaniu z ul. Rudną, Hallera i Ptasią. Ta część ma potrwać do końca maja 2019.

W ramach inwestycji zaplanowano także budowę miejsc postojowych, sieci kanalizacji deszczowej, linii elektroenergetycznej i wymiana oświetlenia.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych. – Dzięki przebudowie w znacznym stopniu poprawi się bezpieczeństwo i ułatwiony zostanie wyjazd z dróg podporządkowanych. Za prace jest odpowiedzialna firma Silesia Invest – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.