echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W sobotę, 5 września na sosnowieckiej Patelni odbył się happening środowisk przeciwnych wprowadzaniu pandemicznych ograniczeń.

Happening odwołujący pandemię odbył się  pod pomnikiem Jana Kiepury w Sosnowcu. Uczestnicy nawoływali do zakończenie restrykcji koronawirusowych. Celem organizatorów było uświadomienie mieszkańców o aktualnych zagrożeniach, którymi według nich są: reżim wprowadzany pod pretekstem pandemii, „bezkarność plus”.

– Chodzi o ustawę gwarantującą rozgrzeszanie służb z wszelkiego bezprawia, mającego miejsce w ramach walki z COVID-19 – tłumaczą uczestnicy wydarzenia. – Jest to sprzeciw wobec dezinformacji i napędzaniu przez główne media koronapaniki, sprzeciw wobec paraliżu służby zdrowia, zakazu odwiedzania najbliższych, przesadnych i niebezpiecznych dla psychiki dzieci rygorów, panujących w szkołach. Minęło pół roku. Mówimy dość. Dość kłamstw, zastraszania, pandemiopsychozy – dodają.

Około trzydziestu zgromadzonych aktywistów rozdało kilkaset ulotek. Ponadto,  odtworzono wypowiedzi eksministra zdrowia na temat nieskuteczności maseczek oraz premiera Morawieckiego, nawołującego do tłumnego uczestnictwa w wyborach, ponieważ „wirus jest w odwrocie”.

Miały miejsce przemowy, rozwieszono także banery z hasłami: „Rząd fałszywą pandemią rujnuje Polskę”, „Dość tresury maseczkowej”, „Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani”.

Protest koronasceptyków - fot. mat. pras.
Protest koronasceptyków – fot. mat. pras.

Przechodnie w większości poparli wygłaszane hasła, zaledwie dwa procent było zbulwersowanych – ci, widać, nie dostosowali się do głównego przekazu, przyświecającego zgromadzeniu: „Wyłącz telewizję, włącz myślenie”. Spośród rozdawanych materiałów największym zainteresowaniem cieszyły się deklaracje, zwalniające dzieci z noszenia masek w szkołach.

Aktywistów nie przekonują statystyki oraz obraz szpitalnych łóżek z chorymi u których wykryto koronawirusa. Warto dodać, że do grona koronasceptyków dołącza coraz więcej rodziców dzieci w wieku szkolnym, którzy sprzeciwiają się restrykcjom wprowadzonym w placówkach oświatowych, w tym mierzeniu temperatury czy obowiązkowej izolacji w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Obecnie, w Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 71526 (w tym osoby zmarłe 2136).

 

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);