Sosnowieccy policjanci odnaleźli mężczyznę, który pijany doprowadził do kolizji z drugim pojazdem i uciekł z miejsca zdarzenia. Do sprawcy mundurowych doprowadził policyjny pies.

Do dyżurnego sosnowieckiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Lenartowicza i Wiejskiej doszło do kolizji. O interwencję prosiła poszkodowana, która podczas rozmowy ze sprawcą zdarzenia wyczuła od niego alkohol. Kiedy mężczyzna zorientował się, że prawda wyszła na jaw, uciekł pieszo z miejsca kolizji.

Dyżurny skierował więc szybko na miejsce patrol, w którego skład wchodził policjant i jego czworonożny towarzysz. Pies natychmiast podjął trop i już po chwili sprawca został ujęty. Okazał się nim 33-letni obywatel Gruzji, na stałe pracujący w Polsce. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.

33-letni Gruzin odpowie teraz za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości. Grożą mu za to nawet 2 lata więzienia. Dodatkowo popełniając przestępstwo sprawca naruszył warunki, na jakich udzielono mu zgody na pobyt na terytorium RP.

zagłębie-info