Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński został szefem śląskiego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców. – Będziemy rozmawiać i przekonywać. Będziemy na targach i targowiskach – mówi.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński stanął na czele sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców w regionie. – Samorządowcy zdają sobie sprawę z tego, że wynik jesiennych wyborów jest bardzo ważny dla funkcjonowania nas wszystkich, mieszkańców naszych miast, wsi, powiatów. Chcemy, żeby miasta, małe miejscowości i wnioski nadal się rozwijały tak, jak do tej pory. Ażeby to się działo, samorządowcy dalej muszą być silni, muszą mieć szerokie kompetencje, muszą mieć możliwości działania. Dlatego bardzo się cieszę, że samorządowcy dołączają do Koalicji Obywatelskiej – powiedział Arkadiusz Chęciński.

Prezydent Sosnowca zaprasza wszystkich chętnych do sztabu koalicji. – Zapraszamy każdą osobę, która chce wziąć udział w wyborach. Tę, która protestowała, gdy ważyły się losy sądów, która protestowała, gdy likwidowano Trybunał Konstytucyjny, ale również tych, którzy gdzieś cicho siedzieli, bo bali się razem, wszyscy pójść i protestować przeciwko temu wszystkiemu, co się dzieje. Dzisiaj możemy protestować w piękny, fantastyczny, demokratyczny sposób, tworząc sztab wyborczy, działając na rzecz prodemokratycznych sił i idąc później na wybory, oddając głos na tych, którzy nie chcą niszczyć. Tych, którzy chcą łączyć i zrobić wszystko, co w ich mocy, żeby być razem – zachęca prezydent Chęciński.

– Chcemy rozmawiać z mieszkańcami. Kiedy już przejmuje się władzę i realizuje się program wyborczy, każdego dnia powinien on ewoluować i zmieniać się pod wpływem mieszkańców naszego kraju. My dzisiaj ich słuchamy, ale obiecujemy, że będziemy ich słuchać także po wyborach, które odbędą się w październiku. Będziemy z nimi tworzyć program wyborczy i zmieniać Polskę – podsumował szef regionalnego sztabu wyborczego.