Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie gwałtownych opadów deszczu, jakie przeszły nad naszym regionem w sobotę, 27 lipca.

To były bardzo pracowite godziny dla strażaków, który usuwali skutki sobotnich nawałnic, jakie przeszły nad naszym regionem. Gwałtowne opady spowodowały lokalne podtopienia, zalane były budynki, samochody i ulice. Strażacy wzywani byli także do uszkodzonych drzew i linii energetycznych.

Głos w tej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki, który przy pomocy mediów społecznościowych podziękował za bezinteresowną pomoc sąsiadom. – Rozmawiałem z Wojewodą Śląskim oraz Wojewódzkim Komendantem PSP. Sytuacja jest opanowana, a wszelka pomoc jest udzielana przez służby tym, których zdrowie i mienie ucierpiało w wyniku nawałnic i podtopień. Dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie niosą pomoc swoim sąsiadom – napisał premier.

Warto przypomnieć, że premier Mateusz Morawiecki został „jedynką” na liście wyborczej PiS w Katowicach w nadchodzących jesienią wyborach parlamentarnych.

Obecnie sytuacja w wielu miejscach jest już opanowana. Synoptycy zapowiadają jednak kolejne burze i ostrzegają, że dziś (27.07) mogą wystąpić burze z gradem i intensywne opady deszczu. Niewykluczone są lokalne podtopienia oraz przerwy w dostawie prądu.