Mieszkańcy Będzina wkrótce będą mogli poczuć się jak w nadmorskich kurortach. Wszystko za sprawą kolejnej tężni solankowej, która powstaje w mieście.

W najbliższym czasie Będzin wzbogaci się o kolejne ciekawe miejsca, które zagwarantują mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w atrakcyjnie zaaranżowanym plenerze, przyczyniając się do poprawy jakości ich życia, niezależnie od wieku oraz preferowanej formy wypoczynku.

– W parku Syberka rozpoczęła się budowa tężni solankowej. Już niebawem będzie można usiąść i zrelaksować się wdychając powietrze korzystnie wpływające na nasz organizm. Docelowo w mieście powstaną trzy takie miejsca wypoczynkowe – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Tężnia solankowa w Będzinie - fot. UM Będzin
Tężnia solankowa w Będzinie – fot. UM Będzin

Altana w kształcie ośmiokąta wraz z przyległym terenem będzie miała powierzchnię blisko 150 metrów kwadratowych. Tężnia będzie ogólnodostępna dla mieszkańców, a wraz z jej budową przewidziane jest zagospodarowanie terenu – powstaną alejki, zamontowane zostanie nowe oświetlenie, nasadzone nowe krzewy oraz zamontowane ławki, kosze oraz stojaki rowerowe.

Tężnia solankowa to miejsce, gdzie wytwarzany jest specyficzny mikroklimat, pomagający w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Walory lecznicze mikroklimatu porównywane są z korzyściami, jakie daje spacer nad brzegiem morza.