Do 30 października nie będzie działał referat rejestracji pojazdów w dąbrowskim urzędzie. Powodem zawieszenia jego działalności jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem i objęciem kwarantanną pracowników referatu.

Do 30 października nie będzie możliwości załatwienia w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej spraw związanych z rejestracją pojazdów. Wyjątkiem jest zakup nowego pojazdu w salonie, który nie posiada tablic rejestracyjnych. W takich sytuacjach urzędnicy proszą o kontakt z wydziałem sprawy obywatelskich pod numerem 32 295 69 02.

Wszystkie wizyty umówione w referacie na ten tydzień zostały anulowane o czym SMS-owo powiadamiani są wszyscy zainteresowani klienci. Po wznowieniu pracy referatu, pracownicy wydziału spraw obywatelskich będą̨ kontaktować się bezpośrednio ze wszystkimi klientami, których wizyty zostały anulowane i będą ustalać́ nowe, dogodne terminy – informują dąbrowscy urzędnicy.

Bez zmian realizowane będą̨ wszystkie sprawy referatu uprawnień i rejestrów – związane m.in. z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami, uprawnień przewozowych czy związane z tzw. działalnością regulowaną, czyli ośrodkami szkolenia kierowców czy stacjami diagnostycznymi.

Przypomnijmy, że kilka dni temu pisaliśmy o dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród pracowników wydziału komunikacji w Sosnowcu.