W piątek, 23 października przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu poinformowali o dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród pracowników wydziału komunikacji.

U dwóch pracowników jednego z najbardziej obleganych wydziałów Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, czyli w wydziale komunikacji, u dwóch pracowników testy potwierdziły zakażenie koronawirusem.

– Z uwagi na sytuację epidemiczną i występujące przypadki wykrycia zakażenia koronawirusem w wydziale komunikacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu (budynek przy ul. Małachowskiego) obsługa jest częściowo utrudniona, co sprawia, że szybkość działania oraz liczba możliwych do odsłużenia mieszkańców jest mniejsza – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Jak podkreśla rzecznik, urzędnicy są w stałym kontakcie z sanepidem i realizują jego wytyczne. Ponadto, na terenie obiektu przestrzegane są wszystkie zasady bezpieczeństwa, w tym prowadzona jest dezynfekcja.

Od początku pandemii w Urzędzie Miejskim stosujemy zabezpieczenia: pomiar temperatury przy wejściu, pleksy w Biurze Obsługi Interesantów, dzięki którym zachowywany jest dystans, ogólnodostępne dozowniki z płynem do dezynfekcji – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Pracujemy nad nowym systemem pracy urzędu tak, żeby było bezpiecznie zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców – dodaje.