W piątek, 1 marca doszło do pożaru słupa energetycznego na jednej z sosnowieckich ulic. Trwa ustalanie przyczyny i usuwanie szkód. Mieszkańcy muszą liczyć się z wyłączeniami prądu.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Staszica w Sosnowcu, gdzie obecnie trwają prace remontowe na tym odcinku drogi. Strażacy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie ok. 15:00. Na miejsce został rozdysponowany jeden zastęp. Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że płonie część słupa energetycznego.

– Gaszenie pożaru rozpoczęliśmy od odłączenia prądu od słupa. Następnie strażacy podali prąd gaśniczy – informuje st.kpt. Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. – W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – dodaje.

Pożar został szybko opanowany. Służby ustalają teraz przyczynę pożaru. Trwa usuwanie skutków pożarów, w tym czasie mieszkańcy okolicznych budynków muszą liczyć się z przerwami w dostawie prądu.

1 KOMENTARZ

  1. Wyłączyli prąd elektryczni, podali prąd gaśniczy i ludziom w domach z gniazdek elektrycznych piana zaczęła się wylewać 🙂
    Naukowcy z Bierutowic opracowali przecież metodę gaszenia. Leje się benzynę, a ta paląc się zabiera tlen i pożar gaśnie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here