Sosnowieccy strażacy interweniują przy ulicy Partyzantów, gdzie doszło do uszkodzenia jednej ze ścian budynku. Droga w tym rejonie jest nieprzejezdna.

Do zdarzenia doszło w Sosnowcu, przy ulicy Partyzantów 6. – Wpłynęło do nas zgłoszenie o uszkodzeniu ściany budynku, która jest z cegieł. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że na wysokości trzeciej kondygnacji budynku, obecnie niezamieszkałego, uszkodzeniu uległa część ściany i spadła – mówi st.kpt. Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Dla bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańców budynku znajdującego się tuż obok. – Ze względu na to, że nie wiadomo było, czy ten budynek jest przylegający czy połączony z budynkiem nr 6, ewakuowano trzy osoby mieszkające przy ul. Partyzantów 4. Po przyjeździe Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego stwierdzono, że budynek nr 6 nadaje się do wyburzenia, a budynek nr 4 jest w pełni bezpieczny. Mieszkańcy mogli wrócić do domu – dodaje st.kpt. Tomasz Dejnak.

Droga przy ulicy Partyzantów jest zablokowana i może być nieprzejezdna do momentu zabezpieczenia budynku, z którego mogą odpadać cegły czy inne elementy budynku (jest to ściana boczna budynku).

CZYTAJ TAKŻE:

Silny wiatr w całej Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia