W piątek, 2 lipca została zawieszona działalność Powszechnego Punktu Szczepień w Będzinie. Decyzja o zawieszeniu została podyktowana malejącą liczbą osób zainteresowanych szczepieniami.

Jak poinformował Urząd Miejski w Będzinie, z dniem 2 lipca została zawieszona działalność Powszechnego Punktu Szczepień w Będzinie przy ul. Szkolnej 4a. Decyzja o zawieszeniu została podyktowana malejącą liczbą osób zainteresowanych szczepieniami. Z 200 dawek preparatu Pfizera i Moderny dostępnych w dniu 28 czerwca zostało wykorzystanych niecałe 25 dawek.

Warto jednak podkreślić, że osoby zaszczepione pierwszą dawką w dniu 28 czerwca będą mogły przyjąć drugą dawkę 19 lipca w Powszechnym Punkcie Szczepień w Będzinie przy ul. Sportowej 4a, który na ten dzień zostanie specjalnie uruchomiony. Co oznacza, że nie ma konieczności zmiany terminu drugiej dawki szczepionki.

Ponadto, osoby zaszczepione w będzińskim Punkcie Szczepień Powszechnych, które nie odebrały certyfikatu potwierdzającego pełny cykl szczepień, mogą go pobrać w Biurze Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miejskiego w Będzinie przy ul. 11 Listopada 20.

Mobilny punkt szczepień

Osoby zainteresowane zaszczepieniem się będą mogły to zrobić w najbliższy weekend, w dniach 3 – 4 lipca, w mobilnym punkcie szczepień w godzinach 9:00 – 17:00. W sobotę, 3 lipca punkt zlokalizowany będzie pod zamkiem, od strony Alei Kołłątaja, natomiast w niedzielę na targowisku miejskim przy ul. Gzichowskiej.

Na szczepienie nie trzeba się rejestrować, wystarczy dowód osobisty. Dostępne będą jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson i dwudawkowy Pfizer (możliwość podania drugiej dawki).