Od 5 maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie działa Powszechny Punkt Szczepień. Punkt działa od poniedziałku do piątku.

Chętni na szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie (ul. Sportowa 4a) mogą się rejestrować poprzez całodobową, bezpłatną infolinię – tel. 989, elektronicznie poprzez e-Rejestrację lub bezpośrednio w punkcie pod numerem 32 775 81 85.

Zgodnie z przyjętymi w Narodowym Programie Szczepień założeniami min. 90 proc. dostępnych terminów będzie zewnętrznych tj. widocznych we wszystkich kanałach rejestracji, pozostałe 10 proc. to tzw. terminy wewnętrzne, widoczne jedynie dla punktu szczepień. Na wolne terminy będą zapisywane osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-Rejestrację.

Powszechny Punkt Szczepień w Będzinie - fot. UM Będzin
Powszechny Punkt Szczepień w Będzinie – fot. UM Będzin

Warto również podkreślić, że jeżeli w danym dniu zostają wolne dawki szczepionki, podawane są bez kolejki chętnym osobom. Szczepionkę firmy Pfizer otrzymają osoby, które pojawią w punkcie od poniedziałku do czwartku, około godziny 15.00, a szczepionkę Moderny osoby, które odwiedzą punkt w piątek około godz. 16.00. Decyduje kolejność odwiedzin.

Szczepienia są realizowane przez personel medyczny Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. W sumie funkcjonują 4 stanowiska szczepień, co pozwala na wykonanie 600 iniekcji dziennie. Od momentu uruchomienia punktu szczepienia przebiegają zgodnie z planem. Pierwszego dnia zrealizowano pełny limit i podano 684 dawki.

Punkt będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Ze względu na harmonogram dostaw, w poniedziałki szczepienia będą rozpoczynały się od godziny 10.00, natomiast od 8.00 czynna będzie rejestracja dla pacjentów.