Sosnowiec po raz kolejny rusza z akcją darmowego czipowania psów i kotów. W wybranym punkcie zwierzętom nieodpłatnie zostanie wszczepiony pod skórę czip.

Sosnowiec kontynuuje akcję bezpłatnego czipowania zwierząt. Miasto finansuje zarówno sam zabieg, jak i zarejestrowanie chipa w bazie danych. Wszczepienie psu czipa umożliwia jego szybsze znalezienie w przypadku zaginięcia, czipowanie jest też warunkiem koniecznym, żeby pies mógł dostać paszport w razie podróży za granicę. Jest ono niezbędny w przypadku zaginięcie psa.

Sam zabieg jest szybki i bezpieczny. Czip umieszcza się w okolicach szyi zwierzęcia za pomocą specjalnej strzykawki. Sam implant jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia zwierzęcia. Nie wywołuje uczucia dyskomfortu, reakcji alergicznych, szkodliwego działania na czworonoga, ani w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności psa. Wszczepia się go raz na całe życie.

Sosnowiczanie, mogą zgłaszać się do gabinetu weterynaryjnego „Lupus” przy ul. Ostrogórskiej 33a w Sosnowcu (konieczne wcześniejsze umówienie wizyty, najlepiej poprzez SMS na numer tel. 793 100 193, portal Wettemin lub telefon stacjonarny (32) 292 49 18) lub „Pod Syriuszem” przy ul. Legionów Polskich 41a w Dąbrowie Górniczej (na chipowanie nie trzeba się umawiać, pacjenci są przyjmowani według kolejki).

Opiekun powinien mieć przy sobie dowód osobisty oraz książeczkę zdrowia zwierzęcia. Z danych ze Schroniska w Sosnowcu wynika, że dzięki chipowaniu wielu właścicieli jest odnajdywanych i odbiera swoje psy, jednak jeśli chodzi o koty, takie pozytywne zakończenia zdarzają się sporadycznie między innymi dlatego, że chipowanie kotów wciąż nie jest popularne wśród mieszkańców.