„Jaworzno. Powód do dumy” to tegoroczne hasło kampanii prezydenta Pawła Silberta. Z kolei hasłem Pawła Bańkowskiego jest „Czas na zmianę!”.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert na początku września zaprezentował swoje hasło wyborcze. Hasło „Jaworzno. Powód do dumy” ma przypominać wszystkim, że miasto to jest stawiane na wzór dobrego miejsca do życia.

– Lubimy ludzi, lubimy pracować z nimi i dla nich. Rozumiemy na czym polega współczesna miejskość i do czego służy miasto. Pierwsze lata zmieniania Jaworzna poświęciliśmy na budowanie solidnych fundamentów. I najważniejsze – ani przez moment nie zapomnieliśmy, że podstawowym celem funkcjonowania miasta jest to, żeby dawało mieszkańcom możliwość i poczucie szczęśliwego życia – powiedział Paweł Silbert. – Cieszymy się, że Jaworzno jest dziś stawiane za wzór dobrego miejsca do życia. Jaworzno przyciąga. I będziemy nadal pracować, by wzmacniać poczucie dumy z Jaworzna – dodał.

Swoje hasło ma również konkurent obecnego prezydenta Jaworzna. Paweł Bańkowski idzie do wyborów z przesłaniem „Czas na zmianę!”. – Czas na odważne zmiany dla dobra Jaworzna. Nie stać nas na samorząd trwoniący pieniądze na nieprzemyślane projekty, które są poprawiane zaraz po pośpiesznym ich oddaniu, na szalonych urzędników realizujących z naszych podatków swe abstrakcyjne wizje, na wielokrotne poprawianie nieprzemyślanych inwestycji, na samorząd skłócony ze wszystkimi sąsiadami, na władze wspierane przez nielubiących lokalnej demokracji polityków PiS z Warszawy, na prezydenta, który woli marzenia o autobusach bez kierowców i hyperloopie zamiast zapewnienia nam komfortowych połączeń autobusowych we wszystkich dzielnicach i dróg bez dziur w całym mieście – przekazał kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Jaworzna.

Paweł Bańkowski dodaje również, że wkrótce przedstawi swój szczegółowy program wyborczy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Paweł Silbert czy Paweł Bańkowski? Według sondażu ten pierwszy