Paweł Silbert jest zdecydowanym faworytem w wyborach na urząd prezydenta Jaworzna. Tak przynajmniej wynika z kolejnego już sondażu.

Wiele wskazuje na to, że nadchodzące wybory samorządowe w Jaworznie zakończą się już po pierwszej turze. Powód jest prosty – w wyborach na urząd prezydenta Jaworzna startuje tylko dwóch kandydatów. To obecny prezydent Paweł Silbert startujący z KW Jaworzno Moje Miasto i popierany przez PiS oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesnej) – poseł Paweł Bańkowski.

Zdecydowanym faworytem jest Paweł Silbert. Z przeprowadzonego przez serwis lokalnapolityka.pl sondażu wynika, że na obecnego prezydenta Jaworzna chce głosować aż 70 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców. Na jego kontrkandydata swój głos oddać chce 30 proc. wyborców.

Kto zostanie prezydentem Jaworzna? - fot. Arch. TZ
Kto zostanie prezydentem Jaworzna? – fot. Arch. TZ

To już kolejne badanie, które daje sporą przewagę prezydentowi Pawłowi Silbertowi. W lutym 2018 roku w przeprowadzonym przez Instytut Badań Spraw Publicznych sondażu mógł on liczyć na poparcie 48,88 proc. mieszkańców. W badaniu tym nie uwzględniono jednak Pawła Bańkowskiego.

Przypomnijmy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października. Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się z kolei 4 listopada.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here