Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, który będąc na wolnym, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz, jadąc prywatnym samochodem ul. Piaskową w Jaworznie, zauważył znanego mu osobiście z licznych interwencji mężczyznę, który kierował pojazdem marki hyundai. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego jaworznickiej policji o zaistniałej sytuacji i nie rozłączając się, informował go na bieżąco, gdzie przemieszcza się 42-latek.

Po kilku minutach na miejscu pojawił się patrol, który przejął dalsze czynności. Kierowca hyundaia był zaskoczony całą sytuacją, badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialnemu 42-latkowi grozi teraz do pięciu lat więzienia.

zagłębie-info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here