Dojadą tam, gdzie nie dotrze radiowóz. Przemieszczają się szybciej niż patrol pieszy. Policjanci z dąbrowskiej komendy na rowerach i motocyklach crossowych patrolują rejon dąbrowskich zbiorników wodnych Pogoria.

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w okolicy terenów rekreacyjnych w Dąbrowie Górniczej, przy akwenach Pogoria oraz w Parku Zielona. Motocykle terenowe yamaha i rowery pozwalają mundurowym kontrolować większy teren, niedostępny dla radiowozów oraz szybciej pojawiać się w niebezpiecznych miejscach.

– Policjanci sprawdzają trasy i ścieżki rowerowe oraz miejsca chronione. Dzięki współpracy dąbrowskiej komendy z władzami Dąbrowy Górniczej, stróże prawa mają przy miejskiej plaży na Pogorii III swój sezonowy posterunek – informuje Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

Policjanci swoją obecnością na rowerach i crossowych motocyklach zwiększają bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, osobach zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji oraz niszczących strefy chronione nad Pogorią IV.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Wypoczywasz nad woda? Zabierz ze sobą rozsądek – apeluje policja