Blisko dwa promile alkoholu miał chirurg z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Policję wezwał zaniepokojony personel szpitala.

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 59-letniego chirurga z Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Lekarz był kompletnie pijany. Miał prawie dwa promile alkoholu.

Wiadomość o podejrzanym stanie lekarza, sosnowieccy policjanci otrzymali w czwartek, 1 czerwca, około godz. 17.30.

– Informację o pijanym lekarzu otrzymaliśmy od obsługi szpitala. Tą zaalarmowała jedna z matek. Kobietę zaniepokoiło dziwne zachowanie chirurga – przekazał nam podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Przybyłą na miejsce policja zbadała lekarza alkomatem. – Na miejscu potwierdziliśmy, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 1,7 promila w wydychanym powietrzu – wyjaśnia Mariusz Łabędzki.

Sosnowieccy stróże prawa zabrali pijanego lekarza na komendę. Tam poddali go kolejnym badaniom. Wynik wskazał na tendencję spadkową. Przed godz. 21.00 badania wykazały 1,2 promila.

Policja sprawdza teraz, czy podczas dyżuru 59-letni lekarz przeprowadzał jakieś zabiegi.

– Obecnie prowadzone są czynności sprawdzające, czy w czasie pełnionego dyżuru lekarz przeprowadzał jakieś zabiegi oraz czy podejmowane przez niego medyczne zalecenia mogły zagrażać życiu lub zdrowiu małych pacjentów – dodaje Mariusz Łabędzki.

Za takie przestępstwo grozi do trzech lat więzienia. Na razie pijany lekarz został zatrzymany.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, nie był to pierwszy incydent z jego udziałem pod wpływem alkoholu. Jakiś czas temu 59-latek został zatrzymany za prowadzenie samochodu po pijanemu.

zagłębie-info