Sosnowieccy kryminalni wytropili i zatrzymali mężczyznę, za którym Sąd Okręgowy w Katowicach wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Wcześniej ukrywający się na Islandii 26-latek został zatrzymany w Polsce. Mężczyzna zupełnie nie spodziewał się tego, że wpadnie w ręce policjantów.

Sosnowieccy kryminalni poszukiwali 26-latka od 2016 roku. Kiedy w 2018 roku ustalili, że ukrywa się na Islandii, Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. W październiku 2021 roku policjanci ustalili, że poszukiwany może czasowo przebywać w kraju.

Ponieważ mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz wiadomo było, że był czynnym, amatorskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki, do samego zatrzymania należało się odpowiednio przygotować, tak by było ono bezpieczne zarówno dla policjantów, poszukiwanego, jak i osób postronnych.

Ostatecznie, zaskoczony i otoczony ze wszystkich stron przez kryminalnych 26-latek poddał się. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Po przeprowadzeniu w tej sprawie postępowania odpowie więc również za posiadanie narkotyków. Trafił do aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego. Ma do odbycia karę 3 lat więzienia, wymierzoną za rozbój i uszkodzenie ciała.