W Sosnowcu rozpoczęto budowę pierwszego w regionie pięciosłupowego wyciągu do nart wodnych i wakeboardu. Dzięki tej inwestycji na Stawikach będzie można jeździć na nartach i deskach niemal cały rok.

Założony kilka lat temu przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym, sosnowiecki ośrodek Wake Zone Stawiki, przejdzie w tym roku prawdziwą metamorfozę. Powstanie tu pierwszy w regionie pięciosłupowy wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. Urządzenie to (długość liny 750 metrów), umożliwi jazdę po jeziorze jednocześnie 10 narciarzom i wakeboardzistom. I to przez cały rok.

Wake Zone Stawiki w Sosnowcu - fot. mat. pras.

Uzupełnieniem wake parku będzie drugi wyciąg o długości 200 metrów oraz specjalna kładka na wodzie ułatwiająca bezpieczne rozpoczęcie przygody z tym sportem osobom początkującym oraz dzieciom.

Całkowicie przebudowana zostanie także infrastruktura ośrodka, która wzbogaci się o specjalistyczny sklep ze sprzętem sportowym, wypożyczalnię nart i wakeboardów, przebieralnie z szafkami oraz toalety.

Wake Zone Stawiki w Sosnowcu - fot. mat. pras.

Projekt obejmuje również budowę nowej strefy gastronomicznej dla ok. 120 osób, powiększenie plaży oraz organizację strefy rekreacji z batutem, stacją street workout oraz innymi atrakcjami.

Wake Zone Stawiki w Sosnowcu - fot. mat. pras.

Swoje inwestycje planuje tu również miasto. W pierwszym etapie rozpocznie się wymiana nawierzchni oraz instalacja małej architektury. Z kolei w drugim urzędnicy planują budowę kładki nad Brynicą oraz udostępnienie parkingu dla samochodów od strony ulicy Regulacyjnej.

– Wake Zone niewątpliwie uatrakcyjnił Stawiki, które zyskały ciekawą ofertę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to miejsce rozwija się i zmieni swój charakter. Miasto ze swojej strony również planuje sporo inwestycji, aby Stawiki stały się centrum aktywności i letniego odpoczynku dla sosnowiczan – powiedział Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.